Weathering With You – Makoto Shinkai naudas mašīna

Japānā, Makoto Šinkaja jaunākais veikums, “Weathering With You” (Tenki no Ko)  pirmajās  17 dienās ir nopelnījis 55.7 miljons dolāru, trešo nedēļu noturoties kino topu augšdaļās.

“Weathering With You” pirmizrāde notika 19. jūlijā aptverot 359 kino teātrus un 448 kino ekrānus, pirmajās trijās dienās noslēdzot kasi ar nepilniem 11 miljoniem, savukārt divu nedēļu pārraidi noslēdzot ar 36 miljoniem dolāru.

Makoto jau apstiprināja, ka filma tikšot izplatīta Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā un Dienvidamerikā. Izplatīšanas datumi jau esot izlemti. Ziemeļamerikā filmu licenzējuši GKIDS kuri filmas pārraidi sākšot šajā gadā ar “apbalvojumu cienīgu” vērienu, pirms tikšot parādīts plašākai publikai ar subtitriem un angļu valodas dublējumu 2020. gada sākumā. Savukārt galveno atbalstu filmas pirmizrādē sniegs Toronto Starptautiskais Filmu Festivāls, kas norisināsies no 5. līdz 15. septembrim, prezentējot filmu speciāla bloka ietvaros. Kā arī “Weathering With You” ir iespēja iegūt “Skatītāju apbalvojumu”.

“Weathering With You” stāsta par Hodaku, vidusskolas pirmkursnieku, kurš  vasaras laikā aizbēg uz Tokiju  no savām mājām, kas atrodas uz attālas salas  un ātri nonāk finansiālās un ikdienas grūtības. Tai pat laikā, laika apstākļi ir neparasti drūmi un lietaini katru dienu, praktiski aprakstot viņa nākotni. Dzīvojot nošķirtībā viņam tomēr sanāk atrast darbu okultā žurnālā kā žurnālistam. Kādu dienu viņš satiek Hinu, gaišu un stipru meiteni, kura spēj apturēt lietu un aizdzīt mākoņus.

“Weathering With You” ir orģinālais darba, kura scenāriju sarakstījis pats Makoto Šinkajs, kā arī režisējis studijai CoMix Wave Films. Pie filmas strādājuši:

  • Personāžu dizainu izstrādāja Masayoshi Tanaka  (Your name, Anohana, The Anthem of the Heart);
  • Animācijas režisors – Atsushi Tamura (The Cat Returns, Mobile Suit Gundam: The Origin);
  • Galvenais mākslinieks – Hiroshi Takiguchi (The Garden of Words, Ajin);
  • STORY inc. ir pieteikti kā galvenie producenti, savukārt TOHO kā filmaz izplatītāji;
  • RADWIMPS’ līderisYojiro Noda  sacerēja piecas vokālās dziesmas filmai, kā arī grupa nodrošināja 27 dziesmas fona mūzikai

Tāpat eksistē filmas noveles adaptācija, kas nonāca digitālajos plauktos 18. jūlijā, savukārt muzikālais pavadījums bija jau pieejams 19. jūlijā. Savukārt mangas adaptācija kuru izstrādāja Vatari Kubota nonāca 25. jūlijā “Kodansha Afternoon” žurnālā

Šinkaja iepriekšējais hīts “Your Name” savā pirmajā nedēļas nogalē nopelnīja nedaudz virs 9 miljoniem dolāru, kopsumā pašmāju kino teātros nopelnot 235 miljonus, bet pasaulē nopelnot 352 miljonus dolāru.

Avots: AnimeNewsNetwork

Dīvānu kritiķi

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki