Vidējais Xbox One spēlētājs – 35 gadi, precējies

Microsoft saviem partneriem parādījā statistikas datus, kuru mērķis ir palīdzēt izstrādātājiem saprast auditoriju, ar kuru viņi grasās strādāt. Dati bija savākti no Xbox Live servisa, kā rezultātā tika iegūts portrets vidēji statistiskajam Xbox īpašniekam Amerikā.

Kā dati liecina, tad Xbox One ir nopirkuši 58% vīrieši un 42% sieviešu. Vairums īpašnieku ir vecuma kategorijā no 25 līdz 34 gadiem, otrajā vietā ir īpašnieki vecumā no 35 – 44 gadiem. Vairums ir precēti vai dzīvo civillaulībā, 10% vientuļi un 23% dzīvo kopā ar vecākiem. Pie tam, daudziem gada ienākumi ir 75 000 ASV dollāru un vien 7% saņem mazāk nekā 15 000 dollāru.

Kas attiecas uz spēļu procesiem – vairāk nekā puses spēlētāju ir noskaņoti uz socializāciju jeb 53% vairāk nekā 17 stundas nedēļā pavada tiešsaistes spēlēs. Aptuveni puse pērk dažāda žanra spēles, 31% – nopietni strādā pie spēļu rekordiem. Vidēji gadā tiek pirktas 15 spēles priekš Xbox One.

Microsoft arī izskatīja tādu segmenta grupu, motivāciju kāpēc cilvēki izvēlas spēlēt video spēles. Dati tika ievākti no 4 tirgiem, iesaistot aptuveni 8000 lietotāju. Tika izcelti divpatsmit motivācijas segmenti spēlēšanai un izcelti deviņi dažādi spēlētāju tipi kuri vistuvāk atbilst vidējiem rādītājiem.

Piemēram, devītais segments jeb tumši zaļais ir spēlētāji kuri ciena izpēti, problēmu risināšanu, iztēli un emociju simulāciju vairāk par visu, it īpaši RPG žanrā.

Tika izpētīti jau minētie deviņi segmenti, piemēram Contenders jeb sāncenši ir konkurējoši spēlētāji kuri izbauda sasniegumus (achievement) un dažādas pielāgošanas iespējas. Solisti – padziļinātu vienspēlētāju režīmu un ir ilgākas spēļu sesijas nekā dažiem citos segmentos.Ar pilnu pētījuma aprakstu var iepazīties Windows Central mājaslapā.

Dīvānu kritiķi

  1. Interesanti, spēļu bibliotēka atspoguļo šo statistiku? :thinking:

  2. Kāpēc gan ne?!

    Pamata dati šā vāi tā pieejami parasti- dzimums, vecums, atrāšanās vieta utt. Bet domāju , ka iespējams jābūt minimālajam spēļu skaitam , kurš tad spēs pateikt šīs priekšorcībās, savādāk metāsies bibliotēkā viens FPS un tas nozīmē, ka esi FPS cienītājs. Protams nē… jo uz datora tev visa AOE, Crusraders sērijā stāv.

    Piepluso klāt sesiju ilgumu, tendences u.c. faktorus - protams tas nepateiks, vai cilvēks ir manjaks vai atkarīgais geimeris, bet viņa iespējamās intereses gan atklās.

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki