Holivudā daudz projektu kuri gaida slavas stundu. Daudzi guļ plauktā, jo ir tik ģeniāli, ka nevar atrast nevienu piemērotu kandidātu to izpildei. Citi balsta kafijas galdiņu. Citi nonāk ražošanas elles 40 apļos. Tad režisori mainās, pēc tam aktieri, jo nevar sagaidīt režisoru, pēc tam scenāriju nākas pārrakstīt, jo neapmierina iepriekšējos divus. Tad naudas nav un atkal, vispār, Jupiters ne tajā mājā. Spēļu ekranizācijas vispār nepeteicīgs darbs. Fani apēdīs, kino bossi arī, sprukt diži nav kur, tāpēc retais vēlas ņemties gar ko tādu. Kā arī slikta slava šādai nodarbei ir pateicoties vienam Vācu kungam.

Par šādu filmu gribu šoreiz parunāt, kura izlīda no Sony, kura ar saviem interaktīvajiem kino gabaliem šķietami jau izlaiž gatavu kino produktu. Bet tomēr tur podziņas jāspaida un vēl citas sarežģītas darbības jāveic. Tāpēc ne visiem piemērots. Ne velti “JūTūba” plašumos ir atsevišķš spēļu procesa žanrs – “game movie” jeb visas sižetiskās scēnas samontētas vienā filmā, ļaujot izbaudīt kaut ko tuvu filmai ar seriāla elementiem.
Apzīmēsim vienu lietu – “Uncharted” sēriju un “SpēļuStacijas” šedevrus neesmu spēlējis, skatījies dāžada žanra video, tāpēc miglains priekštats ir izveidojies. “Uncharted” ir sava veida Indiana Džonsu video spēļu pasaulē. Vismaz tāds ir priekšstats.
Tālajā 2008. gadā kinoproducents Avi Arads ( Venom un tā turpinājums, Ghost in the Shell, Spiderman: Homecoming, Ironman un citi) palielījās, ka sadarbojas ar Sony sakarā ar Uncharted ekranizāciju. Pirmā spēlē iznāca 2007. gada novembrī, iegūstot lielu tautas atsauci.
Uz to mirkli vadošais spēles dizaineris Ričards Lemarčandu attūrējas no komentāriem. Savukārt Columbie Pictures, kas ir Sony Pictures Ent. sastāvdaļa, apstiprināja, ka idejas ir un darbs rit pie ekranizācijas. Scenārists toreiz bija Tomass Dīns Donnelli aiz kura pleciem faktiski stāvēja vien apšaubāmā Sahāra. Ziņas par filmas veselību parādījās vēl 2009-jā, ka pie filmas strādā un pārdomā katru detaļu.
Tajā laikā, aktieris Natans Fillions, zināms pēc kulta seriāla Firefly, Castle izteica vēlmi piedalīties filmā, galvenajā lomā, uzsākot masīvu Twitter kapmaņu, kur fani bīdīja aktieru šai lomai. Lomu viņš dabūja vēlāk fanu režisētajā īsfilmā, kas pāršalca internetu ar kliedzieniem, ka Sony ir akli, ka lūk, rekur – ir gatavs viss, tikai naudu iedodiet. Var piekrist, ka aktieri tiešām labi piemeklēti, harizma dzīvo un tiek saglabāts piedzīvojumu un bagātību meklētāja gars.
2010.g. oktobrī filmai jau bija cits scenārists Deivids O. Rassells zināms kā režisors ar Three Kings un vēlāk ar Silver Linings Playbook, American Hustle, Joy. Filmai vajadzēja būt asa sižeta piedzīvojumu žanrā. Uz viena no fana jautājumiem par Fillionu, viņš atbildēja, ka pirmā dzirdēšana un vispār, kas tas tāds, ātri noraidot ideju. Uz šo mirkli bija iznākusi spēles otrā daļa un jau gatavojās iznākt trešā daļā.
Vēlāk, šajā pat mēnesī, MTV publicēja interviju ar Marku Valbergu, kurš pastāstīja, ka piedalās franšīzes ekranizācijā: “Rassels raksta ko fantastiku un tā nebūs kārtējā spēles ekranizācija. Roberts De Niro – mans tēvs. Džo Peši – mans onkulis.” Kā saprotat Valbergs bija Dreiks, galvenās lomas atveidotājs. Valbergs uz to mirkli bija spoža Holivudas Zvaigzne. Nākamā gada vidu tapa zināms, ka Rassels vairs nepiedalās filmā. Un viņu aizstāja Nīls Burgers. Scenārista karjerā nekā sevišķa, tomēr kā režisoram bija The Illusionist, tomēr ātri izsvītrojās un pierakstīts pie Divirģenta. Tad pieņēma vēl vienu pārīti. Pa vidam izleca Sets Rogans kurš IGN izstāstīja, ka ne reizi ir bijis aicināts, lai uzrakstītu scenāriju, tomēr kaut kā nav bijusi vēlme.
2014 – fani jau izgājuši spēles trīs daļas vairākas reizes. Ir izlaista kāršu spēle. “SpēļuStacijas Vita” ekskluzīvs ar ieraudzīja gaismu un jau klīst baumas par spēles noslēdzošo daļu.
Zināms, ka Sets Gordons režisēs filmu. Aiz muguras filmas kā Horrible Bosses un kārtējā ziemassvētku filma Four Christmases. Roku galvenokārt trenēja uz dažādiem seriāliem. Filmas pēdējo scenāriju uzrakstīja Deivis Guggenheims. Režisora kastītē galvenokārt īsie metri, scenārijos faktiski tukšums. Filmēšana varēja sākties 2015. gadā, bet uz ekrāniem nonāks 2016. gada jūnijā.
Tomēr 2014. gadā atkal cits scenārists, Valberga vietā Zvaigņu Lords Kriss Prats, kurš tomēr atsakās. Un režisors atkal pamet filmu, atdzīvinot mironi Baywatch. 2015.gadā Sony uzlauztie serveri ļāva ieskatīties Guggenheima šedevrā. Filma bija pārnesta uz 2017. gada jūniju. Savukārt balss aktieris, kurš ieskaņoja Dreiku intervijā izteicās, ka fani nevēlas redzēt filmu. Nils Drakmans, savukārt izteicās, ka galvenais ir personāžu attiecības.
Džo Karnahans 2016. g. tika paņemts darbā, lai uzrakstītu scenārija melnrakstu pēc Variety teiktā. Tomēr rudenī filma pazuda no Sony relīžu sarakstiem sakarā ar filmas vadošā sastāva neesemību. Tomēr aktīvi filmu bīdīja masās. Mēnesi pirms ceturtās spēles iznākšanas tapa, zināms, ka filmas režisors ir Šons Levi (Night at the Museum 1 un 2, Real Steel. No jaunākajiem Free Guy). Režisors labi iepazinies ar spēli un ļoti aktīvi un skrupolozi strādā pie filmas. Filmēšana varēja sākties 2017. gadā. Tā gada sākumā Harnahans Instagramā parādīja bildi, ka šedevrs pabeigts.

Lomu atveidos Toms Hollands Jaunais Zirneklis un filma būs sava veida prīkvels spēlēm, kas vēstīs par Dreika piedzīvojumiem jaunībā. Tomēr 2018. gada decembrī režisors pameta filmu, lai strādātu pie Free Guy.
Iznāk jau spēles ceturtā un noslēdzošā daļa, kuras sižeta līnija būs par pamatu jaunajai filmai, kā top zināms.
2019. gadā uzspīdēja Dens Trahtenbergs, kurš ātri vien nozuda. Tad Variety paziņoja, ka filma gaidāma 2020. gada 20. decembrī ar Tomu Hollandu. Atkal vairākas režisoru maiņas, Valberga atgriešanās Salivana lomā. Jauni scenāristi ar jaunu scenāriju. Filma pārnesta uz 2021. gadu un Fleišers būšot jaunais režisors. Aiz kura muguras stāv Zombieland un Zombieland: Doubel Tap ar Venom bagāžniekā. Scenāristi ir Arts Markums – Iron Man, Men In Black: International, Transformers: The Last Knight.
Skatoties treileri nepamet otrās sķiras sajūta. Kaut kur viss redzēts un atgādina lētus pakaļdarinājumus. Joki seni kā pasaule un izskatās muļķīgi, kā arī asa sižeta scēnas izskatās nēpārliecinošas. Tomēr, kas zina, varbūt filmā būs savādāk un izskatīsies labāk, tomēr pirmais iespaids nav labs. Pie tam filmas budžets pēc dažādiem nostāstiem ir ap 120-140 miljoniem, kurus pašlaik grūti treilerī atrast. Kā arī, iespējami, galvenā antogonista lomas atveidotāja Antonio Banderasa loma izskatās pārāk jau klišejiska un piesātināta ar ļaunā personāža tipiskajiem izgājieniem.

Filmēšanas sākumi bija 2020. gada 16. martā, Berlīnē un tās apkārtnē. Pēc tam plānots bija doties uz Spāniju pie Banderasa. Tomēr filmai nepaveicās un tajā dienā visi darbi tika pārtraukti sakarā ar Covid-19 pandēmiju. Filmēšana atsākās jūlijā ievērojot visas drošības normas, tomēr Banderas pamanījās noķert pozitīvo testu augustā, tāpēc atkal viss mazliet atcēlās līdz septembrim. Oktobrī filmēšanas komanda jau pārcēlās uz Spāniju, Valensiju un piekrastes pilsētu Hābiju (Xàbia), kur tad jau noslēdzās Hollanda finālās scēnas.
Valberga karjera pašlaik ir nelielā krīzē, tāpēc viņam akūti nepieciešama skaļa un veiksmīga filma. Un ja Uncharted izšaus, tad pāris gadus varēs atkal padzīvot. Savukārt Hollands ir zvaigzne, kuru dievina daudzi un kristī par Zirnekļa Merī Sjū. Kas nepiekrīt, salīdziniet iepriekšejās filmas ar jaunākajām un atradīsiet apbrīnojamus faktus. Tomēr populārs un tāpēc cilvēki nāks skatīties. Tomēr ar savām pēdējām divām filmās arī ne īpaši spīd. Ja “Cherry” vai “In the Heart of the Sea”, kurš slīka mokās, skatītāji, kaut cik atbalsta, vismaz vērtējumos, tad Chaos Walking, kuru paši autori nezināja kur likt, vispār uzrādīja bēdīgu ainavu visās frontēs. Ja nebūtu Marvel, būtu jau aizpeldējis prom.
Redzēsim jau nākamā gada februāri, ko šī filma sevī satur un ko fani teiks. Vairumā jau tagad zinoši cilvēki apgalvo, ka ir aizšauts garām ar aktieriem un filma, iespējams, būs laba vien tiem, kas nav spēlējuši spēli.
