The Forest [Early Access] apskats

“The Forest” ir atvērtās pasaules tipa izdzīvošanas spēle ar aizraujošu stāstu un tā pavadienu meklēšanu un atrašanu, kombinācijā ar spraigu izdzīvošanu un adrenalīna līmeni asinīs apzinoties, ka briesmas var uzglūnēt jebkurā brīdī. “The Forest” attēlo apkārtējo vidi kāda tā ir patiesībā. Dažādi laikapstākļi, augi, kas aug un novīst, diena nomaina nakti, kalni, garie pazemes tuneļi, jūra, dzīvnieki, kuriem, tā pat kā spēles galvenajam varonim, ir tikai viena vēlme – izdzīvot. Protams, ka cilvēks nevar izdzīvot tā pat kā visi pārējie zvēri – naktis pavadot vienkārši apguļoties uz zemes un pa dienu mēģināt nomedīt kādu citu zvēru un to jēlu apēst. Nē! Jums jāmēģina izdzīvot būvējot, pētot, meklējot. Izmantojiet prātu un jūs būsiet tas, kas valda pār mežu. Spēle ir pieejama “Steam” un pagaidām vēl atrodas Early Access stadijā jeb nav vēl līdz galam izstrādāta, bet neskatoties uz to, jau var skaidri redzēt, ka šī IR izdevusies spēle  par samērā nelielu cenu.

The Forest

Jūs lidojat no Ņujorkas uz Vāciju un izbaudat lidojumu. Blakus jums atrodas jūsu mazais dēls – Timmijs, kas lasa grāmatu par pamācībām, kā palikt dzīvam savvaļā. Pēc kāda laika jūs pēkšņi sajūtat, ka lidmašīna sāk viegli kratīties. No atskaņotājiem sāk skanēt balss, kas saka saglabāt mieru. Pēc mirkļa lidmašīna sāk pamatīgi kratīties un jūs zaudējat samaņu. Jūs attopaties uz lidmašīnas grīdas, viss asinīs un jūsu priekšā redzat mazo Timmiju, aiz kura stāv vīrietis, notriepies sarkanā. Tas paņem Timmiju un aiznes to prom. Jūs cenšaties aizrāpot līdz viņam, bet atkal zaudējat samaņu. Pēc kāda laika jūs atgūstat samaņu un konstatējat faktu, ka visi lidmašīnas pasažieri ir pazuduši un esat vienīgais izdzīvojušais. Neskatoties uz to, ka atrodaties nekurienes vidū, jūs sev nospraužat mērķi – atrast Timmiju.

Šī ir mana pirmā šāda veida spēle un varu teikt, ka tā ir līdzīga “Outlast 2“, bet “The Forest” liels pluss ir tāds, ka jūs esat tas, kas rada stāstu un netiekat vadīti vai ierobežoti. Tiek plānots, ka drīz tiks izlaista “The Forest” gala versija ar daudz jauniem dzīvniekiem, vietām ko izpētīt, jaunām lamatām un būvēm, ko uzcelt un daudz kā cita. Spēli var pirkt tagad gan arī tad, kad tiks izlaista gala versija, kura iespējams būs dārgāka. Jebkurā gadījumā – “The Forest” jūs ievilks savā pasaulē.

Spēles tehniskais apskats

Kas šajā spēlē tik ļoti piesaista? Tas, ka var justies brīvam. Dzīvot mežā, savvaļā, medīt, izdzīvot un cīnīties pret briesmoņiem, kas uzdzen šermuļus uz ādas. Ir jāpārdomā tas, kur ir vairāk un kāda veida dzīvnieku, lai dabūtu ēdienu, jāmaskējas, lai būtu nepamanīts, jāveido nometnes dažādos salas nostūros, lai vienmēr būtu kur patverties, jādomā par to, kā sadzīvot ar vietējiem kanibāliem, jo tie darbojas gluži kā īstajā dzīvē – uzbruksi viņiem un viņi uzbruks tev, ļausi aizlaisties kaut vienam no viņiem prom no kaujas un tas atvedīs papildspēkus, utt..  Pat slimības nav palaistas garām un visparastākā notriepšanās ar asinīm var jūs saslimdināt.

The Forest

Kopā ar saviem plusiem spēle nāk ar saviem mīnusiem. Tā kā spēle vēl nav līdz galam izstrādāta, tad mēdz būt dažādi “bagi” un arī dažreiz var manīt, ka briesmoņu ieroči un rokas tiek cauri sienām un trāpa pašam spēlētājam. Milzīgs mīnuss, ar kuru, cerams, drīzumā tiks galā, ir kanibālu daudzums, kas palielinās līdz ar nodzīvoto dienu skaitu. Jo vairāk dienu nodzīvo, jo grūtāk ir tikt galā ar kanibālu uzbrukumiem, jo to paliek pārāk daudz. Spēle spiež spēlētāju doties pazemē, kur atšķirībā no augšas, novācot briesmoņus, tie vairāk “nerespavnojas”, tāpēc pazemes alas kļūst par glābiņu tiem, kas vēlas izdzīvot pēc iespējas ilgāk. No vienas puses ir saprotams, kāpēc tas tiek darīts – jo spēlētājam vajag grūtības izdzīvošanā un arī piespiest pētīt salu, nevis sēdēt vienā drošā stūrītī, jo arī kad es pats sāku spēlēt “The forest”, es diezgan ātri sevi nodrošināju ar pajumti, uguni, kas dod siltumu, ūdeni netālu no savas nometnes un arī ar ēdienu, kuru tur pat arī nomedīju. Pēc šī visa man radās jautājums – un kas tālāk? Ko darīt tālāk? Vai spēle ir tik vienkārša? Kanibāli ir tas faktors, kas liek spēlētājam virzīties uz priekšu. Jā, no vienas puses var neiesaistīties spēles sižetā, nemeklēt dažādus priekšmetus, kas ir izkaisīti pa salu, bet to darīt ir grūti kanibālu daudzuma dēļ, kas ar katru dienu paaugstinās, tāpēc, ja vēlaties vienkārši izdzīvot, tad būs daudz jākustās pa salu un jābūvē bāzes dažādās vietās, lai vienmēr būtu kur patverties.

Ir arī padomāts par tiem, kas grib iedziļināties stāstā vai arī vienkārši, jauki izdzīvot mežā, bet sastopas ar grūtībām mutantu un kanibālu dēļ. Ir izveidots “peaceful” spēles režīms priekš cilvēkiem ar mierīgāku raksturu un tiem, kas grib mierīgi atpūsties mežā nevis cīnīties ar lielajām grūtībām, šajā režīmā nav nedz mutantu, nedz kanibālu, kas stipri atvieglo spēles procesu.

Kā tad ir ar spēles grafiku – nenāksies ņemt ātro kredītu jaunam datoram? Vai tomēr var spēlēt uz kalkulatora?

Es spēlēju uz diezgan veca datora ar 1GB videokarti, 3,4 GHz procesoru un 8 GB operatīvās atmiņas un spēle gāja diezgan labi. The Forest piedāvā piecus standarta grafikas kvalitātes opcijas: High, Medium, Low, Fastest, Ultra Low. Spēlēju uz medium iestatījumiem, rezultātā iegūstos tīri baudāmus 30fps.

Šādas ir grafikas ar Ultra low iestatījumiem. Man gāja uz 60 – 70 F

Šādas ir grafikas ar Low iestatījumiem. Man gāja uz 40 – 50 FPS

Šādas ir grafikas Medium iestatījumiem. Man gāja uz 30 – 40 FPS

Šādas ir grafikas ar High iestatījumiem. Man gāja uz 20 – 30 FPS

Brīdinājums!

Turpmāk sekos pārdomas par spēli, kas ietver spoilerus. Esat brīdināti !!

The Forest laikā atklājās, ka praktiski jebkas uz šīs salas ir ar savu vēsturi, kas “veido kopējo bildi”. Bija jāsāk ar izdzīvošanai vitāli nepieciešamām lietām. Jāizveido apmetne un jāuzkur ugunskurs. Viss bija kā dzīvē, tikai pēc kāda laika atklājās, ka mani izseko un tad sākās uzbrukumi no kanibālu puses. Nācās virzīties uz priekšu un kustēties pa salu, kas arī bija iemesls tam, ka sāku ievākt dažādas bildes, žurnālus, sāku pētīt alas. Izejot spēli es visu apkopoju un nedaudz palasot informāciju internetā izvirzīju sava stāsta teoriju par to, kas gan tur ir noticis un kāpēc.

Sākšu jau ar galveno varoni. Avarētās lidmašīnas priekšējā daļā tika atrasts žurnāls, kur bija redzams galvenais varonis un viņa dēls – Timmijs. Žurnāls vēstija par to, ka slavenā izdzīvotāja sieva ir mirusi. Tika izskaidrots tas, kā galvenajam varonim izdevās diezgan ātri un labi izveidot dažādas celtnes un lietas. Kā arī visticamāk, ka galvenais varonis arī bija tas, kas uzdāvināja Timmijam grāmatu par izdzīvošanu.

The Forest

Kā gan uz salas parādījās kanibāli, briesmoņi, kāpēc alās ir monstri un kas ir “Sahara”?

Viss grozās ap alām, senajām celtnēm un artifaktiem, ko izveidoja “senie”. Nav zināms, kā tiem tas iznāca un kā, un kāpēc tas īsti strādā, bet svarīgākais artifakts, kas tika izveidots bija atdzīvināšanas mašīna. Diemžēl tai bieži vien bija blakusefekts. Tie, kam šī mašīna ir palīdzējusi, bieži mēdza mutēt un kļūt par grūti uzveicamiem briesmoņiem un iespējams, ka arī par kanibāliem.  Gāja laiks un šo ierīci bija atraduši kristieši par ko liecināja daudz izžuvušu līķu un dažādie sakrāli artefakti alās. Kristiešu līķus un nometnes varēja atrast arī vietās, kur tikt var tikai ar zemūdens kostīmu, kas liecina par to, ka kristieši tur jau ir bijuši simtiem gadu pirms Saharas. Visticamāk, ka viņi paši arī radīja mutantus, cenšoties kļūt veseliem vai arī atdzīvināt savus biedrus, vēlāk alās no dēļiem izveidojot nocietinājumus pret tiem. Spriežot pēc kristiešu līķiem var saprast to, ka viņu bija patiesi daudz. Varbūt, ka pat viņi visi ir izmantojuši atdzīvinātāju vai arī ietekmējās no tā un kļuva par kanibāliem, zaudējot prātu un zināšanas no civilizācijas. Viņi sāka apdzīvot šo salu kā primitīvi cilvēki, gadsimtu laikā, saglabājot tieksmi pēc reliģijas, kas arī varētu izskaidrot to, kāpēc viņiem bija svētvietas un kāpēc viņi lūdzās.

Gadsimtiem ejot uz priekšu uz salas ieradās civilizētās pasaules pārstāvji un atklāja atdzīvinātāju. Ierīkoja slepenu bāzi kalnos un veica ģenētikas pētijumus un pētīja atdzīvinātāju un to, kā to varētu izmantot. Nav zināms, kā viņi bija spējīgi šo bāzi ierīkot un kas to visu apmaksāja, bet ģenētiskā materiāla uz salas bija daudz (kanibāli) un vēlāk, kad uz salas mēdza ierasties dažādi piedzīvojumu meklētāji un ceļotāji, varēja izmantot arī tos. Citus ceļotājus saplosīja kanibāli. Iespējams, ka tika arī lielos apjomos zagti bērni, jo bāzē bija ļoti daudz bērnisstabu un rotaļlietu, kā arī mazo mutantu. Uz bērniem tika veikti plaši eksperimenti.

The Forest

Atdzīvinātājs tika uzlabots un to varēja izmantot medicīniskiem nolūkiem, bet joprojām saglabājās mutēšanas blakusefekts. Mutanti tika pētīti līdz brīdim, kad viens no tiem izlauzās un notika sacelšanās, kuras laikā tika nogalināta zinātnieka un vadītāja, meita – Megana Krosa. Metijs (Meganas tēvs), gribēja atzdīvināt savu meitu, tādēļ iedarbināja otro artifaktu, kas atradās kalna virsotnē un notrieca lidmašīnu, kurā arī lidoja galvenais varonis. Metijs devās uz turieni un savāca Timmiju, lai ar viņu atdzīvinātu Meganu. Atdzīvinoties Meganai, tā nogalināja savu tēvu un iedūra viņam sejā savus krītiņus, pēc kā viņa devās uz halli, kur vēlāk arī atnāca galvenais varonis, lai iegūtu ķermeni Timmija atdzīvināšanai. Megana tiek nogalināta un izrādījās, ka miris ķermenis nav vajadzīgs, tāpēc galvenais varonis devās uz augšējo stāvu un notrieca vēl vienu lidmašīnu, kur arī visticamāk atrada dzīvu bērnu ar kuru atdzīvināt Timmiju.

Notable Replies

1. Teorētiski, ja iztīrīt visas alas spēlē - tad sala kļūs par samērā garlaicīgu vietu? Nav tā, ka šamejie tās alas, kuras tu esi iztīrījas mēģina sākt apdzīvot, tā teikt mēģina pavairot savu populāciju?

Arī moments " uzbruksi viņiem un viņi uzbruks tev," - teorētiski, ja es viņiem neuzbrūku, nebāžos viņiem virsū, viņi ko… - mani neaiztiks? Vai arī iespējams nosacīts pamiers? Šādu joku domājams izstrādātāji varētu ieviest - atiecīgi, noslēdz pamieru, tācu katru dienu tev viņiem jāsāgādā 10kg gaļas, ja izlaid dienu, pamiers lauzts un viņi tev pilnā sparā uzbrūk…

2. Nop, kā jau tika minēts, tad aizvien vairāk kanibālu un pat mutantu spavnojas salas virspusē. Kā zināms, tad ēdienu var atrast tikai augšā un tāpēc zem zemes nebūs tik vienkārši palikt :grin:

Nop. Citādi dzīve uz salas būtu nereāla

Doma tāda, ka viņi patrulē salu un izseko spēlētāju un ja spēlētājs uzbrūk kādai no patruļām, tad tiek paaugstināts agresivitātes līmenis kas nav labi. Ne vienmēr patruļas ir labas un kanibāli paši mēdz uzbrukt pirmie. Kā arī uzbrukumus veicina staigāšana pa viņu svētvietām, apmetnēm.
    “Just like in real life” xD

3. Izskatās somewhat līdzīga The Long Dark. Laigan TLD ir nedaudz drūmāka arī bez visiem kanibāliem un briesmoņiem.

4. Kas tev liek tā domāt? TLD izskatās daudz animētāks un ne tik reālistisks

5. Tomēr interesanti ir tas, ka abu spēļu norises vieta ir Kanāda :smiley:

6. Nu, TLD ir arī izsalkuma/slāpju sistēma, pluss tur var arī nosalt un izmežģīt potīti. Tāka tā ir indie game, tad grafikas varbūt nav tik izsmalcinātas un nav pieejams arī multiplayer mods. Bet pašā gameplay izdzīvošana ir ļoti tuvu reālajam. Ilgi iesi pa slīpu nogāzi - iespējams izmežģīsi kāju. Metīsi daudz akmeņu - izmežģīsi rokas locītavu. Tur tev vajag arī miegu un jo vairāk tu sev līdzi nes, jo grūtāk tev iet uz priekšu.

Nemaz nerunāsim par lāču medīšanu ar bultām…
    Un, ja tu nomirsti, tev spēle beidzas un jāsāk par jaunu no nulles.

7. Šodien lejuplādēju un pamēģināju uzspēlēt TLD. Diezgan čakarīga spēle. Drūma tā ir dēļ sava stāsta, skumjās mūzikas un plašās apkārtnes. The Forest vairāk spēlētāju tur bailēs un stresā nevis vientulībā

8. Joprojām turpinu spēlēt TLD, diezgan čakarīga spēle, jo viss ir jāmeklē, lai tiktu tālāk. Diezgan reālistiska

9. Pamēģini novilkti un uzspēlēt Darkwood, kaut gan es vislaik par to aizmirstu saka, ka esot riktīgi laba.

10. Stress un bailes parādās, kad interloperā spēlējot ieraugi lāci… :smile:

11. Es tagad meklēji vietu kur man pieķēdēt virvi un nokāpt nost xD

12. Kurā rajonā?

Continue the discussion animeforums.lv

Participants