Studio Ghibli atsāk darbu

Studio Ghibli

Pāris gadus atpakaļ Studio Ghibli nākotne bija nesaprotama, pēc studijas dibinātāja un leģendārā animatora Hajao Mijadzaki prom aiziešanas no studijas. Tomēr studija paziņoja, ka veras vaļā, lai sāktu darbu pie nesen paziņotās filmas kuras autors būs spriganais večuks Mijadzaki. 3. jūlijā viņš piedalījās nelielā ceromonijā, kur viņs atveda savus galvenos domubiedrus, kuri jau ir piesaistīti filmai, lai ar viņiem parunātu par projektu.

Studijas atvēršanās nebūtu nekas brīnumains, bet paskatoties no vienas puses, liekas, ka Studio Ghibli – ar tādiem šedevriem kā Spirited Away, Princess Mononoke and Howl’s Moving Castle – vairs nelaidīs klajā filmas, pēdējā iznāca 2014 – When Marnie Was There. Lai gan nesen Amazon paziņoja, ka tā pārraidīs Ronja, the Robber’s Daughter, bērnu TV sēriju kuru režisēja Mijadzaki dēls Goro. Īsi pēc tam sekoja ziņa par to, ka studija producēs Mijadzaki jaunāko filmu.

Studija nav laidusi klajā nekādas detaļas par filmu, bet daudzi fani uzskata, ka tā būs adaptācija pašai pirmajai Mijadzaki CGI īsfilmai Boro the Caterpillar. Pēc producenta Toshio Suzuki apgalvojumiem, filma iznāks 2019, tieši pirms Olimpiskajās spēlēm.

Mijadzaki esot pirms tam draudējis ar aiziešanu, līdz 2013. gadam, kad kompānija paziņoja par restrukturizāciju priekš jaunās paaudzes animatoriem. Filmas, kuras ciena gan pielūdzēji, gan filmu cienītāji, nekad studijai nav nesušas naudu. Labākā Ghibli filma ir Spirited Away, kas atnesa $275 miljonus tālajā 2001. gadā.

Taču gadiem ejot filmas guva lielākus panākumus pateicoties DVD un skatīšanās servisiem, tāpēc jaunā filma var sadurties ar ekstrēmi lielu skatītāju gaidīšanu un cerībām. Jāmin, kad filma tiks pabeigta, Mijadzaki būs 80 gadi, tāpēc šī filma varētu patiešām būt pēdējais meistera šedevrs.

Dīvānu kritiķi

  1. Kļūda tiks salbota. Paldies.

  2. Jauki to dzirdēt!
    Man jau šķita, ka drīz viņi atsāks darbu. :3

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki