Anime bieži vien var redzēt brīdi, kad tās varoņi spēlē kāršu spēli, kur viens no otra ņem pa kārtij. Spēle ir diezgan interesanta un balstās tīri uz spēlētāju veiksmes. Spēles nosaukums ir “Old maid”, vai arī kā to pie mums sauc – “Melnais Pēteris” vai vienkārši “Pārīši”.
Spēlei būs nepieciešama parasta 52 kāršu kava, kur jāizņem viena dāma. Atstājot kavā 51 kārti. Kārtis samaisa un izdala katram spēlētājam (spēlētāju skaits var būt 2 vai vairāk).
Katram spēlētājam izdala kārtis, līdz kavā vairāk nav atlicis nevienas kārts. Ja kādam no spēlētājiem ir vairāk kāršu nekā citiem, tad tas ir normāli, jo tika izņemta viena kārts no kavas un kava izdalīta pilnībā. Tad spēlētāji paņem savas kārtis un skatās vai nav izveidojušies kāršu pāri, kas skaitās kā 2 vienādas vērtības kārtis, piemēram, 2 septītnieki vai 2 karaļi. Izveidojušos pārus ir jānoliek kaudzītē, līdz vairāk pāru nevienam nav. Tad sākas spēles galvenā daļa.
Spēle notiek pulksteņrādītāja virzienā. Gājienu sāk cilvēks, kas ir dalījis kārtis, viņš pagriež savas kārtis pret spēlētāju sev blakus ar kāršu muguriņām pret to. Blakus spēlētājs izvēlās vienu kārti un to paņem, tad pagriežas pret nākamo spēlētāju un turpina spēli. Ja paņemtā kārts no blakus spēlētāja veido pāri ar kādām no jums esošajām kārtīm, tad tas pāris ir jānoliek kaudzītē. Zaudē tas, kam pašās beigās paliek pēdējā kārts – nepāra dāma.
“Old Maid” var spēlēt dažādos veidos pat ar speciāli šai spēlei izveidotām kārtīm. Var spēlēt no kavas izņemot 3 vienādas vērtības kārtis atstājot vienu, piemēram, izņemt 3 kalpu kārtis atstājot pīķa kalpu un jūs spēlēsiet melno pēteri. Var arī izņemt nejaušu kārti no kavas un palielināt intrigu, jo neviens no spēlētājiem nezinās, kāda kārts tad ir nepāra. Bieži vien izņem nevis vienu dāmu, bet vienu džokeru, kas jau pārtop Japāņu versijā.
Var izmantot ne tikai veiksmi, bet arī sekot līdzi tam, kur seko tava kārts un censties to iegaumēt, lai varētu uzminēt, kuru tad kārti jāņem no sava blakussēdētāja. Protams, lai tādiem asas redzes īpašniekiem nojaukt visus ļaunos plānus, var vienkārši savu kāršu kavu samaisīt. Uz spēles beigām, ja jums ir jāizvēlās viena no 2 kārtīm, tad var vērot cilvēka vaibstus uzliekot roku uz kādas no viņa kārtīm un censties saprast, kura tad ir īstā.

Onodera spēlē pārīšus ar Raku no anime “Nisekoi”
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.