Netflix Death Note autori nesaprot “balināšanas” kritiku

Death NoteAizvadītajā piektdienā, 18. augustā, Ņujorkā norisinājās Netflix jaunākā šova Death Note adaptācijas pirmizrāde, kura deva tās autoriem iespēju atbildēt uz kritikas vilni par Japāņu varoņiem un viņu kontekstu, kas skanēja ne īpaši iedvesmojoši.

Kad agrāk, šajā gadā, tika paziņoja Netflix adaptācija par Death Note, fani nostājās kā mūris ar argumentiem: filmā, kura balstīta uz Japānas mangu, kuras autori ir rakstnieks Tsugami Ohba un ilustrators Takeši Obata, neesot Japāņu izcelsmes aktieri. Ļaundaris Lights Jagami nomainīja uzvārdu uz Tērneru, kuru atveido kaukāziešu izcelsmes Nats Volffs un pārcēlās dzīvot uz Seatlu.

Adaptācijas nelabvēļi apgalvo, ka filmas pēdējos gados ir kļuvušas sliktākas, kur personāži un stāsti no citām pasaules vietām, tiek  “izbalināti” un pārrakstīti Amerikas kontekstā un vadošās lomas tiek aizstātas ar citas izcelsmes sejām.

Runājot ar Vulture pirmizrādē, režisors Adams Vingards sacījis, ka diskusija esot viņu pārsteigusi:”Tā ir viena no tām lietām kur ir labas diskusijas un šī nebija tā kuru sagaidījām,” viņš sacīja. “Tas nebija pirms Ghost in the Shell nepacēla šo tēmu. Bet uz to mirkli mēs jau visu apspriedām.”

“Es uzskatu, ka mēs dabūjām pareizos aktierus uzrakstītajām daļām,” sacīja Rojs Lee, viens no seriāla producentiem. “Mēs neskatījāmies uz rasi kā faktoru. Mēs vienkārši izveidojām versiju, kura norisinās ASV. Ir remeiki ASV filmām Japānā kā Sideways, par kurām nav bijušas domas, ka vajadzētu piesaistīt Amerikāņu aktierus, lai spēlētu Japāņu remeikā.”

Vingrads atzīmēja, ka filma pastāsta jaunu stāstu un fokusējas uz pilnīgi citiem tēliem. “Tas nav tikai paņemt personāžu un pateikt, ka baltais zēns ir Japāņu zēns. Tā ir pilnīgi jauna lieta. Personāži ir pilnīgi savādāki un kopumā sniedz pavisam citu pieredzi.” Rešizors norādīja, ka viņš vēlējās radīt pavisam ko citu, nekā tas darīts iepriekš Japānā. Pēc viņa sacītā, brīžiem orģinālais avots tika pārveidots, radot jaunu pieredzi, kā arī anime adaptācija ir parādījusi daudzas lietas kuras jau ir pašsaprotamas, līdz ar to tā bija nepieciešams pārskatīt materiālu jaunā gaismā.

Producents Masi Oka, kurš spēlēja Hiro no Heroes, uzsvēra, ka Netflix versijā, personāži nebija uzrakstīti, kā aziāti. “Visas “balināšanas” ideja ir ielikt baltos tēlus situācijās kuras attēloja citu rasu cilvēki. Bet tas nebija tikai stāsts, kurš saistīts ar rasi, bet gan tāpēc, ka tas norisinās Amerikā. Jebkurš varēja nospēlēt šo lomu, būtu tas baltais Afro-amerikānis, Latīņ-amerikānis vai pat Aziāt-amerikānis. Bet gala rezultātā Nats ietilpa Ādama vīzijā par lomu. Viņš paveica lielisku darbu.”

Dīvānu kritiķi

 1. Daļēji saprotu kritiku, jo uz šīs filmas lieliem burtiem rakstīts Death Note un mūsu galvās jau nogulsnējusies sižetiskā līnijā ar tās varoņiem. Varbūt filmas autori ir iecerējuši ko jaunu, taču viņi arī vēlas iekasēt naudiņu uz šīs sērijas rēķina.
  Godīgi sakot, es pat ar lielāku interesi noskatītos citu stāstu Death Note visumā, kas šoreiz notiktu ASV, nekā amerikāņu oriģinālā japāņu stāsta pārveidojumu.

  Izteicieni “personāži ir pilnīgi savādāki” neiedveš pārliecību par filmu, jo oriģinālam lielā mērā deva zobus tieši tie. Pie kājas, ka L tagad ir melnais, ja tas vēl projām ir L. Savukārt, ja no L nav palicis pāri nekas vairāk par vārdu, tur ir vieta kritikai. Arī jaunais Laits izskatās mīkstsirdīgāks un stulbāks nekā oriģināls. Mēs šajā filmā varētu piedzīvot savādāku mijiedarbību starp varoņiem.

 2. Un viņi laimīgi apprecējās XD

  Bet ja nopietni, pašlaik nebija iespējas, bet es noteikti paskatīšos, kas tas ir un ar ko ēd. Ņemot vērā Death Note pamata ideju, stāsts tiešām varētu norisināties jebkurā vietā ar jebkuru cilvēku. Vienkārši laimīgā loze trāpīja uz Japānu.

  Man ir sekojošā, īsumā, fantāzija ko es darītu: Viss notiek vienā visumā, Rjuks atkal nolēma pablēņoties, tāpēc visa darbība notiek Amerikā. Pie tam, Death Note varētu nonākt kāda ticīgā - nogalināt ir slikti, visi pelnījuši piedošanu utt, rokās. Te uzreiz rodas neslikts konflikts - katram ir savi aizvainojumi, dod iespēju tikai, pārkāp savus principus un ticību ar labu nodomu. Kā pamanam šeit varētu radīt pat interesantāku personāžu nekā Light.
  Savukārt kādā no sērījām un pat varbūt paralēli, iepīt atmiņas par L un pat piesaistīt N - bet netieši, drīzāk kā notikuma sekotāju.

 3. Jāpārbauda vai režisors ir aktīvists. xD

 4. Man ne ļoti patika šī filma, nebija tās psiholoģiskās spriedzes, bet kā jau amerikāņi visu izveidoja uz ekšana

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki