Ghost in the shell (2017)

Biju viens no pirmajiem, kas noskatijās “Rēgu Bruņās” Latvijā, bet tikai tagad parādījās iespēja uzrakstīt apskatu par filmu. Jāprecizē, ka šis ir ļoti godīgs apskats konkrēti par filmu. Pirmkārt, neesmu redzējis pašu anime ne pirms, ne pēc filmas. Otrkārt, skatijos Kinoblogeru seansa versiju, kurā, kā mēs zinam, rāda un stāsta daudz vairāk, kā parastā popkorna faniem.

Sāksim ar officiālo informāciju un atzīmi, ko ielika tautas balsošana.

IMDB: 6.8/10 (51,327 respondenti)

Nav nekāds brīnums, jo tas nav oriģināls. Oriģināls ir labāks. Manga / anime bija labāka un cilvēki noteikti liks 0/10, jo kā filmas autori vispār atļāvas kaut ko veidot nekonsultējoties ar viņu svēto viedokli par oriģinālu. Kā jau sapratāt no šī sarkastiska sākuma, ja esat viens no šiem cilvekiem, esmu iepazinies ar Jūsu ārkārtīgi unikālo un svarīgo viedokli. Ja atradāt ieeju, informēju, ka izeja atrodās tajā pašā virzienā. Šī vēstulīte nav domātu Jūsu pseido “oldfag” acīm.

Ghost in the Shell, ka filma ir izpildīta ļoti kvalitatīvi. 3D grafikas tehnoloģijas un cita datorgrafika ir peļama un ne grama nenožēloju, ka biju samaksājis lielāku cenu (mīnuss kinofana atlaide). Detalizēti un interesanti effekti, kuri kutina visus iespējamus prieka sajūtas receptorus tavā ķermenī. Skatijos ar apšaubamām 3d brillem SCAPE zālē un, neskatoties uz iepriekšējo pieredzi ar filmām, kuras piedāvā ar 3D brillēm visa seansa garumā mocīt degunu un ausis, šeit daudzās vietās 3D bilde attaisnota un labi papildināja kopējo bildi.

Skaņa, mūzika un viss, ko jāuztver ar sensoriem, kuri spēj uztvert gaisa daļiņu vibrāciju. Bija peļami, bet tomēr, piekritīšu, ka žanrs ir visai specifisks un daudziem šī niša varēja nepatīkt. Savukārt, man patika un esmu priecīgs, ka pirms filmas tika palaists 10 minūšu garš special OST ar mūziku no filmas. Bez sarkasma paziņoju, ka sēdēt kinoteātrī, kad uz ekrāna ir visai neinteresanta bilde, tomēr bija visai patīkami, jo mūzika, atkārtojos, bija uzmanības vērta.

Sižets man likās visai bonāls un līdzīgs citām filmām par supervaroņiem vai slepeno dienestu agentiem. Neko vairāk no šīs filmas negaidiju. Par laimi, man paveicās noskatīties filmu bez spoileriem. Negaidītu pagreizienu filmā nebija. (vismaz man) Godīgi sakot, kad nebija action scenas man sanāca aizmigt uz 10 minūtēm un kad pamodos nepalaidu ne grama no sižeta līnījas. Tas liecina par pārāk neinteresantiem diologiem, kuros ir daudz ūdens, lai pagarināt lentes garumu.

Aktieri, neskatoties uz to, ka vienbalsīgi visi apgalvoja, ka galvenie varoņi ir aziāti un tur nedrīkst dot lomas citas rases pārstāvjiem, bija līdzīgi tiem varoņiem, ko es redzēju anime screenshot. Daudzi aktieri tiešām labi spēlēja, tiem bija laba harizma un katrs persināžs tiešām bija unikāls. Te laikam arī jābeidz uzslavēt aktierus, jo aktieru pusē ir viens brāķis, kas pārklāj visu labo, ko ir darijusi pārēja komanda. Protams, es runāju par galveno varoni. Scarlet Johansson bija šausmīga šajā lomā. Par nelaimi es nezinu, kādās lomās sieviete ir spēlējusi vēl un ko viņa spēj, bet, ja proffesionāls slepkavas ar kibernetisko ķermeni, sejas izteiksme ir līdzīga 14 gadīgam skolēnam, kuram neiedeva paspēlēt Minecraft 1stundu ilgāk, tad varēja droši dot lomu tiem, kas ir proffesionāļi, spēlēt šo lomu un kuri prasīs mazāku honorāru. Šīs bija viens no tiem gadijumiem, kad galveno aktrisi varēja aizvietot jebkuru meiteni ar sulīgām ķermeņa proporcijām un pilnībā nekas nemainītos. Es nesagaidiju no viņas emocijas, bet tas, ko darija Scarlet tiešām bija šausmīgi.

Gala vērtējumu likšu visai racionāli un atbilstoši manā kopēja kino-orgasma sajūtām, skatoties šo filmu. Man patika filmas koncepcija un tiešām bija vērts aiziet uz filmu. Man bija patīkami skatīties un klausīties. Pat, ja man likās, ka sižets ir neinteresants un aktieri taisa klaunādu, es varēju mierīgi atpūtināt acis no 3d brillem un kaifot no skaņas. Šī filma man lika iziet no kinoteātra ar pozitīvām emocijām, tapēc mans vērtējums ir:

8/10

Raksta apspriešana pieejama AnimeForums.lv