Fortnite Battle Royale – spēle, kas iekaro pasauli

Fortnite Battle Royale

“Fortnite Battle Royale” dažos mēnešos spēja savākt veselus 45 miljonus spēlētāju un pārspēt “Playeruknown’s battlegrounds” ar vismaz 3,4 miljonu spēlētāju skaitu, kas pastāvīgi spēlē. Kas tik ļoti piesaista šajā spēlē un ar ko tā atšķirās no citām “battle royale” spēlēm? Ar to mēs tagad mēģināsim tikt skaidrībā.

“Fortnite Battle Royale” ir solo un komandu, atvērtās pasaules tipa, izdzīvošanas spēle ar galveno mērķi kļūt par pēdējo izdzīvojušo spēlētāju vai arī komandu. Spēles sākumā virs mapes pārlido kaujas autobuss no kura lec laukā 100 spēlētāji, kas pēc kāda laika atver savus izpletņus un nolaižas uz zemes. Kā universāls darbarīks tiek dots cirtnis ar ko iegūt sev resursus un nepieciešamības gadījumā var izmantot kā ieroci.

Fortnite Battle Royale

Spēlētāji nonākot uz zemes, meklē ieročus, ar kuriem nogalināt savus pretiniekus un kļūt par “last man standing” jeb pēdējo izdzīvojušo. Spriedzi piedod bīstamais lauks, kas ar laiku samazinās un spiež spēlētājus satikties aci pret aci un cīkstēties. Izklausās jau pēc tādas pašas “battle royale” spēles kā visas citas. Kas tad ir tāds ar ko Fortnite atšķiras?

Fortnite ir spēle ar savu šarmu un savu īpašo krāsaino pasauli, kas tik ļoti patīk cilvēkiem. Atšķirībā no daudzām citām “battle royale” spēlēm, Fortnite izveidoja savu pasauli, tēlus un pat ieročus daudz, daudz krāsainākus un vairāk animētus. Šāda veida krāsaina pasaule ļoti patīk gan pieaugušajiem, gan arī bērniem un padara spēlēšanu daudz patīkamāku. Arī varoņu izskati, emocijas, ko var parādīt un citas lietas ir daudz izklaidīgāka rakstura atšķirībā no drēgnajām, klasiskajām “battle royale” spēlēm. Ir pat granātas, kas liek pretiniekiem dejot!

Fortnite Battle Royale

Mīļs, rozā lāčuks.. kas gan slikts var notikt?

Pavisam jauna iespēja, kas tiek piedāvāta šajā spēlē ir būvēšana un resursu iegūšana cēršot mājas, mašīnas, kokus, praktiski visu, tas arī Fortnite padara nedaudz līdzīgu “Minecraft” ieviešot lielāku darbību iespēju brīvību un jaunas iespējas taktisku manevru veikšanai. Būvēšana arī dod iespēju ilgāk izdzīvot, jo parasti pretinieki uzbrūk pavisam negaidīti un no muguras, tāpēc momentāla pajumtes uzbūvēšana paver lielas iespējas. Ir diezgan jautri redzēt, kā spēlētāji mēdz panikā būvēties, nesaprotot no kuras puses tad īsti tiek šauts un pēc brīža jau būvējoties uz augšu, lai pārredzētu apkārtni un iegūt nelielu priekšrocību cīņā.

Fortnite Battle Royale

Jo nemanāmāk, jo bīstamāk.

Būvēšana arī dod iespēju sajaukt pretiniekiem galvu, kad tiek uzbūvēts, kas lielāks, tad pretinieki vienkārši nezin uz kuru vietu tad doties, būvēšana dod iespēju tikt vietās kur tikt ir ļoti grūti vai pat neiespējami, kā arī milzīgu daudzumu citu iespēju, ko tik ļoti ir iemīlējuši Fortnite spēlētāji.

Nedrīkst arī aizmirst vienu no svarīgākajiem iemesliem, kāpēc Fortnite kļūst arvien populārāks – Fortnite ir bezmaksas atšķirībā no citām līdzīgām spēlēm, kuru cenas ir virs 30 eiro un ir pieejama uz PC, Mac, Xbox, un PlayStation platformām.

Kad es sāku spēlēt Fortnite Battle Royale  man tā sākumā nešķita pārāk aizraujoša. Nebija nekādas apmācības pirms spēles, izskati ieročiem un personāžiem arī bija par maksu un tik nelielu daļu no tiem varēja iegūt pildot uzdevumus, bet tomēr pāris reizes izspēlējot Fortnite, es tomēr sajutu to, ka kaut kas šajā spēlē ir tas, kas piesaista. Vai tā ir kāre pēc uzvaras? Vai tā ir vēlme negaidīti pārsteigt savus pretiniekus ar uzbrukumu? Es nezinu, bet šī sajūta man lika turpināt spēlēt un ar laiku pieauga aizvien lielāka un lielāka. To varētu salīdzināt ar azartu. Jo ļoti bieži es tiku pirmajā desmitniekā un tad zaudēju, jo vienmēr atradās kāds, kam ir labākas būvēšanas spējas un labāki ieroči, bet azartiskā pirmā vieta, kas katru reizi izslīdēja man no rokām, aizvien lika turpināt man spiest “Play” pogu.

Fortnite Battle Royale

Pirms mača sākuma visi tiek iemesti treniņlaukumā, kur var pamēģināt apgūt dažas spēles mehānikas. Piemēram, riepas kuras kalpo kā batuts.

Īpaši interesanti ir spēlēt komandās, kad jau var izdomāt aizvien masīvākas un labākas spēles taktikas un  atviegloti uzelpot, jo beidzot kāds vai kādi no atlikušajiem spēlētājiem nevēlas manu nāvi, bet cīnās kopā ar mani plecu pie pleca. Pavisam nesen tika izlaists jauns spēles pagaidu režīms – 5 komandu režīms, kur katrā ir pa 20 cilvēkiem. Šis režīms Fortnite spēles procesu padarīja līdzīgu īstam karam it īpaši brīžos, kad lielākā daļa komandu nolaižas vienuviet un sāk apšaudi, kas nerimstās līdz par brīdim, kad bīstamā vētra nav ietvērusi visus spēlētājus. Piešauties klāt šai spēlei nav nemaz tik vienkārši, jo daudzās iespējas nāk roku rokā ar problēmām apgūt tās izmantot kaujā. Šoreiz ir problēmātiski ar to, ka ir 5 dažāda veida konstrukcijas, kuras var uzbūvēt un katrai no tām ir sava poga un arī katru no tām var pagriezt un mainīt materiālu, kas izpildei kaujas spraigumā ir diezgan problemātiski, bet jau to apgūstot, tā kļūst par milzīgu priekšrocību pret citiem spēlētājiem, bet pirms tam ar to ir problēmas, tāpēc jaunpienācējiem gūt uzvaru ir diezgan grūti.

Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale  iemēģināju tik tādēļ, ka ļoti bieži sāku sastapties ar tā “gameplay” video, kas mani fascinēja ar milzīgajām spēlētāju iemaņām un episkām uzvarām. Viss izskatījās vienkārši un man likās, ka nu tūdaļ spēšu ātri vien uzvarēt un kļūt par “last man standing”, bet atskārsme par to, ka patiesībā šīs iemaņas nav nemaz tik viegli iegūt, mani neviļus sagrāva un lika meklēt internetā stratēģijas un veidus, kā uzvarēt. Taktika, kas lieti dod iespēju jaunpienācējiem noturēties līdz desmit atlikušajiem izdzīvotājiem vai pat mazāk ir tāda, ka spēles sākumā ir jādodas uz vistālāko un nomaļāko stūrīti, kur nebūs daudz pretinieku un būs daudz lielākas iespējas izdzīvot un atrast daudz labu ieroču. Ja esat pārgalvīgais tips, kam jau asinīs ir rakstīts “nogalināt”, tad droši lecat laukā no kaujas autobusa jau pirmajās sekundēs kad to var izdarīt, un ienirstat spraigajās cīņās par ieročiem un uzzinat, kurš no jums visiem ir stiprākais.

Fortnite Battle Royale nav prasīga spēle un arī uz vecākiem datoriem spēj darboties uz 60 FPS. Ir arī padomāts par pavisam vājiem datoriem, eksistē grafiskā iespēja 144p kvalitātē, liekot apkārtējais pasaulei izskatīties 16-bit stilā. Varbūt spēles grafikas arī nav noteicošais faktors uzvarai, bet noteikti spēlei ir jādarbojas uz vismaz 30FPS, citādi tēmēties, izsekot pretiniekus un uzvarēt būs diezgan nereāli.

Attēlu rezultāti vaicājumam “Fortnite quality settings pic”

Kopumā es lieku šai spēlei 8/10, jo zinu, ka spēlei vēl ir kur augt un vēl var pievienot un uzlabot daudz dažādu lietu. Kā arī varētu padarīt pieejamākus dažādas emocijas, izskatus, un spēles režīmus. Savas straujās popularitātes augšanas dēļ Fortnite ir nelielas problēmas ar serveriem, kas noved pie tā, ka dēļ sliktāka interneta savienojuma tiek izmesta kļūda un Fortnite nav iespējams spēlēt, kā tas nesen notika ar manu draugu. Tomēr neskatoties uz saviem nelielajiem trūkumiem Fortnite tomēr ir diezgan interesanta spēle, kas ātri vien izveido vēlmi spēlēt vēl un vēl.

Spēles procesa kadri pilnajos izmēros:

 

Kvalitāte: Medium

Distance: Epic

Sistēma:

 • Processors: AMD Phenom II X4 955 3.20
 • Amiņa: 4 GB
 • Videokarte: NVIDIA GeForce GTS 450
 • Monitora izmērs: 1366×768

 

Dīvānu kritiķi

 1. Pilnizmēra bildes (klikšķis virsū un būs pilnā bilde):
 2. Ja man dators spētu pavilkt gan šo, gan pubg, es izvēlētos pubg. Nekad tā īsti nav paticis fortnite dizains, mazā mape un būvēšanas elementi.
  Saprotu, ka arī pubg nav ideāla spēle bugu un optimizācijas dēļ, bet tāpat labāk izvēlētos to.

 3. Tā jau spēle tīri nice ,tikai vienam ir diezgan nereāli uzvarēt , vajag grupēties.

 4. Vinnē noteikti uzreiz tie, kam mašīnas ir jaudīgākas. Jo tomēr Distance view ir ļoti nozīmīgs, par medium nav ko domāt, minimums high un tad vēl japacenšas reizēm kādu kaut kur, aiz kaut kāda akmens pamanīt.

  Un pārsvarā veiksme un pieredze.

 5. Pupg maksā ap 30e un prasa no kompja daudz vairāk nekā Fortnite. Jā pubg ir liela mape, bet tur attiecīgi ir arī mašīnas ar kurām šo distanci pievārēt, bet Fortnite ir mazāka mape un visu var izdarīt kājām pie reizes satiekoties ar pretiniekiem.

  Fortnite nav īpaši prasīga spēle. Vai esi mēģinājis jau uz savējā uzspēlēt?

 6. Pat runājot ir pasmagi. Tie uzbrukumi ir ātri un ja tavs sabiedrotais atrodas nedaudz tālāk tad paspēt atskriet nav nemaz tik viegli

 7. Mēs ar @Kadiljaks spēlējām… Nevinnējām un aizgājām spēlēt OW xD

  Bet tomēr man liekas, ka mēs vēl atkārtosim šo Fortnite saspēli

 8. Jā, mēģināju pirms viņa kļuva par trendu. Draugs spēlē pietiekami daudz, lai es zinātu visu kas un kā tur notiek. Gan uz pc, gan uz ps4.
  Savulaik, arī diezgan daudz skatījos pubg gameplay, tā kā…
  30e nebūtu nekas priekš multiplayer spēles, ko varētu ilgi un dikti spēlēt. Teicu, ka ir švaka spēles optimizācija un visai daudz bugu, bet tas nepadara spēli sliktāku par fortnite. Ņemot vērā, ka tā ir maksas spēle un 2.5+ spēlētāju dienā, tas ir pat ievērojamāks cipars nekā bezmaksas fortnite.

  Man sāp galva un apnika rakstīt. ~_~

 9. Šim visam komplektā aizmirsi piemetināt armiju ar krāpniekiem, kuri vairumā nākot no Ķīnas reģiona, bija pat protests par to, lai slēgtu Ķīnas reģionu taču domājam izstrādātāji, to nedarīs, pacik banotais spēlētājs vēlreiz nopirks PUBG un ienesīs naudiņu autoriem.

  Tomēr ja tā turpināsies var gadīties, ka PUBG līdz nākamajam gadam vispār nenodzīvos, jo konkurenti vairojas kā sēnes, protams, ar laiku visi tie, kas vēlējās uz ātro iedzīvoties atmirs, gluži, kā tas notiek pašlaik MOBA žanrā. Un tad paliks tie vienīgie un stiprākie. Heh… kāda ironija. Battle Royale of Battle Royal (Karaliskās Cīņās Karaliskā Cīņa)

 10. Fortnite vs PUBG - manuprāt, viennozīmīgi uzvar Fortnite

  pubg kartes ir milzīgas un diezgan vienmuļas (arī vizuālā izskata ziņā jā man tas obligāti jāpasaka tās ir garlaicīgākas), un tu vari pavadīt pusi spēles nevienu nesatiekot un tad nomirt ārpus zilā apļa, jo tu iesprūdi starp kalnu un akmeni vai bedrē, no kuras neiespējams tikt laukā. Jā, tur ir automašīnas un visādi citi pārvietošanās līdzekļi, bet tik un tā lielākā daļa laika tiek pavadīts vienkārši skrienot. PlayerUnknowns Brunning Gsimulator

  Tā kā Fortnite kartes ir daudz mazākas (un tur ir visādas papildus jautras fīčas kā tramplīni, iespēja uzstādīt lamatas, utt.), sadursmes ir daudz ātrākas un spēles gaita ir naskāka. plus, izskatās labāk, un man patīk dance emotes :smiley:

  protams, katra spēle sevi pasniedz savādāk, pubg ir nopietnāks, tādēļ sevi arī tā vizuāli pasniedz, bet pati spēles gaita ir neizsakāmi garlaicīga. kamēr spēlējot pubg es sasniedzu kādu citu cilvēku, tikmēr es fortnite jau paspētu vismaz divas spēles izspēlēt. Arī, kad kādi strīmeri spēlē pubg, tiem ir smagi jāpacenšas, lai to padarītu skatāmāku tieši tās pašas vienmuļības dēļ.

  žēl, ka es jau atmetu fortnite, tad pievienotos jums :D. nedaudz simts gadus par vēlu
  es šo visu uzrakstīju tajā lēkājošajā tekstboxā, foruma labākā atrakcija 10/10

 11. :smiley: pacietība ir mans spēcīgākais (un vienīgais) muskulis

 12. Laikam kādudien uz ps4 jāuzlaiž .

 13. Novilku šodien Fotnaitu, apnika vislaik dzīvoties soulworkerā un uz doto brīdi izskatās, ka spēlei ir pāris plusi, kas ievelk atmosfērā, kas iepriecināja priekš sākuma vari būvēt + izjaukt līdzīgi bija red faction guerrillā tikai šeit vēl online+būvē. Pagaidām kā nūb lvl nepatīk tas, kad pretiniekos tiek spēlētāji, kas spēlē jau kopš fortnait spēlēs izlaišanas gribētos balancu, BET tad ir divi spēlēšanas stili teamwork vainu dabuj snaipereni un sēdi kalnā. Takā esmu pieredzējis daudzās multiplayer fps/tps tad fortnaits iet tuvāk nekā pubg.

 14. Ilgu laiku spēlējot es tagad sapratu, ka šo spēli, cik stipri mīlu tik stipri arī gribu vnk delete viņu.

 15. Cik dīvainas emocijas :smiley: Kāpēc tā? xD

 16. Riebjas building elementi,bet tas ,ka vajag vairāk par 30 FPS arī ir fakts. >_<

 17. Why people can’t get over this dumb game and retarded dances :c

Turpini sarunu animeforums.lv

10 vairāk atbildes

Dalībnieki