Dorohedoro – izcils jaunais seriāls

Tieši Dorohedoro izrādījās par seriālu, kuru noskatījos vienā elpas vilcienā kā vecajos labajos laikos. Negribu teikt, ka esmu kļuvis par vecu un īgnu anime fanu, taču vairākums seriālu mani vairs neuzķer uz āķa kā tas bija pašā sākumā. Labākās cīņu ainas un lielākās industrijas klišejas pieredzētas ne vienu vien reizi. Ar laiku tu pierodi redzēt vienu un to pašu mazliet savādākā izpildījumā. Par laimi tas neattiecas uz seriālu ko šodien apskatu.

Grafiskā daļa – 2D un 3D sajaukums

Priekš daudziem sāpīgākā daļa varētu būt 3D grafika, kuras te ir daudz un tā ne vienmēr izskatās izcili. Šis ir viens no seriāliem kas izvēlējies stratēģiju apvienot 3D un 2D. Piemēram, cīņu ainās var tik lietoti 3D varoņu modeļi, toties dialogu laikā ierasts 2D zīmējums. Man nav liela alerģija pret 3D un kopumā vizuālo daļu var viegli baudīt. Jāatceras arī, ka 3D var sniegt papildus telpiskumu cīņu ainām.

Tumša, bet tajā pašā laikā piesātināta krāsu palete

Seriāla kopējā estētika ir visai pelēcīga, daudzas no ainām neizlec ar savām krāsām. Netīri un drūmi fona attēli te ir bieža parādība, pat šķietami krāšņajā burvju pasaulē. Toties seriāls to kompensē ar periodisku kontrastu asiņu un gaļas formā vai arī kāda krāšņā burvju pasaules pārstāvja formā. Tās kontrasts ir novērojams visa seriāla gaidā pancīgs, apokaliptisks dizains “Bedres” iemītnieku pasaulē un krāšņs, ērmīgs dizains burvju dimensijā.

Ērmīgs visums un stāts

Lielākais šī seriāla plus, kas lika sēdēt uz krēsla malas to skatoties, bija tā visums. Tas ir ērmīgs, ar saviem jocīgiem notikumiem, bez jebkādas cilvēka dzīvības cieņas. Sadalīts divās ļoti atšķirīgās daļās. Bedrē – pagrimušā ne burvju sabiedrībā. Burvju pasaulē – kas šķietami dzīvo pārticībā un it visu nosaka tavs burvja spēks. Bedre eksistē kā apspriesta burvju smilšu kaste, kur burvji var doties un darīt ko vien iepatīkas. Tas šo vietu attiecības nepadara par siltām. Piemēram, galvenais varonis ir Bedres iemītnieks un mēģina atgriezt savu galvu – tā ir pārvērsta par ķirzakas galvu. Kā viņš to dara? Atrodot jebkuru burvi līdz kuram sniedzas viņa rokas, iebāžot to sev mutē, kurā sēž kaut kāds nezināms čalis, kurš pasaka vai tas bija “viņš”. Kas šeit tiek domāts ar “viņš” neviens nezin, kā tas čalis attapās varoņa mutē, arī līdz galam nē. Tie nav tie būtiskākie jautājumi.

Te pat runa nav skārusi otrā plāna varoņus un to kā ir iekārtota burvju pasaule. Dizaini ir spilgti, stāsti ērmīgi un tu precīzi nekad nezini kas var notikt, jo abas divas parādītās pasaules neoperē pēc mums ierastiem principiem.

Mūzika – iespaidīga dažādība

Šajā darbā mūzika tiešām papilina pieredzi un ir pilntiesīga daļa no kopējā baudījuma. Muzikālo pavadījumu radīja (K)NoW_NAME un tas pārsteidz ar dažādību tajā ir industriālā, metāla, pop/tehno un ne tikai skaņdarbi. Albuma žanrs galīgi nav viennozīmīgs un tas ļoti labi iemieso stāsta un visuma dažādību, ērmīgumu.

Vērts skatīties

Īsumā uzmanības vērts anime pārstāvis. Anime seriāliem ir tendence sekot lielajām šī brīža klišejām un neizcelties. Šis seriāls saviem skatītājiem piedāvā interesantu dizainu, stāstu un mūziku, kas esošajā anime vidē ir gana unikāls. Šis ir tas seriāls pēc kura noskatīšanās tu nevari nosaukt vēl dažus ļoti līdzīgus seriālus.

Share

Dīvānu kritiķi

 1. Jaaaa!!! Es pirms nedēļās noskatījos arī, uzgāju Netflix un tā patika, ka skatījos, kad vien varēju ar pilnu uzmanību! Tik aktīvā, vardarbīga un ar gana labu stāstu, lai būtu interese sekot.
  Tgd vēl ar vien iedomājos, kas gan varētu notikt tālāk… Ka laikam manga jāmeklē rokā…
  Animācija bija viduvēja priekš tēliem… Bet vide gan nebija cietusi no 3D :)
  Whaah tā gribēju kādam piebalsot par šo animi, paldies par rakstu! T^T

 2. Nebiju dzirdējis bet treilera excentrisms ir ļoti pievilcīgs!

 3. Prieks dzirdēt, ka vēl kāds ir tik augstās domās par seriālu. Sen manu uzmanību nebija tik ļoti piesaistījusi sērija, kā to izdarīja Dorohedoro.

  Tajā stils ir visai līdzīgs kā anime. Cik atceros, bija viegli pārlekt uz to pēc anime skatīšanās.

 4. Aaa tās neglītas sejas!! Jo īpaši sievietēm xD es nekad nebūtu domājusi, ka tā priecāšos, ka tēli nēsā maskas xD

 5. Ar tādu problēmu es nesaskāros. Tur ir savs zīmēšanas stils, bet nu ne tik traki lai uzreiz sejas sauktu par neglītām.

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki