Dagashi Kashi saldumi

Dagashi Kashi“Dagashi Kashi” ir patiesi labs shounen, komēdijas žanra anime par dažādiem japāņu saldumiem un to daudzveidību. Pat, ja tev ļoti patika divdomīgie joki, ko šī anime mēdz izmest, ir viegli sajust to, ka trūkst zināšanu par visiem šiem japāņu saldumiem. Un šodien tu tiksi iepazīstināts ar tiem un sapratīsi, ka šis anime ir kas vairāk. Uzmanību tiks atklāti sižeta pavērsieni.

Vai atceries bērnības garšu? Tie dažādie saldumi, kurus toreiz esi ēdis? Japāņiem šī anime spēj uzdzīt nostaļģiju un nelielas ilgas pēc bērnības kā arī anime atklāj daudzus interesantus faktus par japāņu saldumiem un to izcelsmi. Tā kā mēs esam uzauguši pilnībā bez japāņu saldumiem, tad ir laiks apskatīt 10 labākos saldumus no “Dagashi Kashi”, kuru popularitāte sniedzas arī tālāk par pašas Japānas robežām.

10. Baby Star Ramen

Babu Star Ramen

Parasti, visus faktus par gardumiem mēs uzzinājām no “Dagashi Kashi” galvenās varones Hotaru, bet ik pa laikam arī Kokonotsu paspīdēja ar savām zināšanām saldumu jomā, kā to arī varēja redzēt piektajā anime epizodē, kur Kokonotsu tēvs neveiksmīgi mēģināja izveidot savu Youtube kanālu strīmošanai.

Kokonotsu atklāja sava tēva slepeno nodarbi un izstāstīja, ka Baby Ramen radās no kaltēto nūdeļu (jā, tās ir tās ātri pagatavojamās nūdeles) pārpalikumiem. Baby Ramen tika atklāts pavisam nejauši, brīdī, kad tika gatavotas kaltētās nūdeles, bet atšķirībā no tām, Baby Ramen nūdelēm nevajag pievienot ūdeni pagatavošanai, jo var ēst pa tiešo no paciņas. Bērni šīs sāļās nūdeles ēd tā pat kā mēs čipsus, bet pieaugušie japāņi iekož Baby Ramen dzerot kādu no alkoholiskajiem dzērieniem. Līdzīgi kā ar kukurūzas pārslām, šis ramens var arī papildināt tādus ēdienus kā monjayaki, kas ir japāņu pankūka būdama sacepta ar dažādām sastāvdaļām.

9. Un ChocoUn choco

Mazās un saldās vīnogu šokolādes bumbiņas, kuras ir iesaiņotas mīļu dzīvnieku iepakojumos, kuri aizķer Saijas skatienu, Tomēr vārds izklausās mazliet neērti jaunajai meitenei, jo japāņu valodā tas ļoti līdzīgi izklausās kā – eksramentu šokolāde, zinātniski runājot. Pilnībā ingorējot Saijas mulsumu, Hotaru iet tālāk sakot, ka viņiem būšot “sūda ballīte”. Domājot, ka Saija to vairs nevarēšot izturēt, mēs uzzinām ka mazās, saldās bumbiņas savu izeju no mīļajiem dzīvnieciņiem rada dabīgā veidā – pa taisno caur sētas durvīm!

Runājot nopietni, šokolāde ir ļoti garšīga ar nelielu vīnogu garšu. Un Choko absolūti nopelna savu uzslavu un Hotaru nosauc to par jauno Dagashi varoni. Bērniem mēdz patikt mīļi mazi dzīvnieciņi kā arī tualetes cienīgs humors, kurš rodas visnotaļ dabīgi.

8. Suppai grape

Suppai Grape

Šis ir Suppai Grape ni Goyojin, kas tiek tulkots kā “Uzmanies no skābās vīnogas.” Kaut arī šis nosaukums ir dīvains, bet daudziem japāņiem ir jaukas atmiņas par 3 konfektēm paciņā no kurām viena ir ļoti, ļoti skāba. Ja vēlies uzspēlēt krievu ruleti, tad labāk uzspēlē pārbaudot savu un draugu veiksmi, katram iedodot pa šai konfektei un skatoties, kam tad trāpījās tā nelaimīgā, skābā vīnodziņa.

Var šķist, ka šis kārums ir naudas izšķērdēšana. Kurš gan gribētu piedzīvot “skābo nāvi?” Šie saldumi ir vairāk domāti kā spēle. Un nav arī liela bēda šajā spēlē zaudēt, tāpēc ka, jo vairāk zaudējumu, jo saldāka ir uzvara.

7. Morinaga Piena Karamele

Morinaga Candy

Kompānija “Morinaga” pārdeva piena karameles jau kopš 1913. gada, bet savu pārdošanas bumu tā sasniedza tad, kad sāka šos saldumus tirgot paciņās, kas viegli varētu ietilpt bikšu kabatā, lai cilvēki tās varētu nēsāt visur. Interesanti ir arī tas, ka paciņas dizains ir praktiski nemainījies kopš pirmās paciņas pārdošanas brīža. Kokonotsu mums arī atklāja, ka šīs konfektes bieži vien izmantoja cīņai pret smēķēšanu, aizvietojot cigaretes ar šiem gardumiem.

Tagad, šīm konfektēm, ir pieejams daudz dažādu garšu, ieskaitot arī kokosriekstu garšu, kas tika pieminēts, jo Kokonotsu vārds ir ļoti līdzīgs vārdam kokosrieksts, gan arī japāņu valodā skan praktiski identiski. Šīs kuba formas konfektes tiek gatavotas jau vairāk kā 100 gadus, ko var arī pierādīt to izsmalcinātā garša.

6. Gliko karamelesGliko

Kaut arī “Morinaga” centās iekarot Japānas karameļu tirgu, tai tas neizdevās, jo vispopulārākās karameles Japānā tomēr ir un paliek Gliko karameles. Uz paciņas ir attēlots skrienošs vīrietis uzvaras pozā, iespējams, ka pēc vinnētām sacensībām, kur uzvaras iegūšanai tika izmantotas tieši šīs karameles.

Kā jau precīzi tika minēts epizodē, viena maza Gliko karamele spēj dot cilvēkam enerģiju, lai noskrietu veselus 300 metrus. Katra mazā karamele dod cilvēka ķermenim 15,4 kalorijas. Visi šie iepriekš minētie aprēķini, protams, ir rēķināti pēc japāņu cilvēku ķermeņiem un to atdeves, tāpēc nevar īsti piesieties par to cik tad īsti daudz enerģijas dod šīs karameles. Legāls dopings?

Glico arī gatavo Pocky, kas ir izpelnījušies savu slavu pateicoties neskaitāmajiem anime, kur tiek ēsti tieši šie Pocky stienīši. Glico un Morinaga ir divas japāņu saldumu kompāniju milži un sāncenši, kas savā starpā cīnās par to, kuram gan ir labākas konfektes, un kuras tiek pirktas vairāk.

5. ButamenButamen

Butamen ir ramen nūdeļu paciņa priekš bērniem! Hotaru demonstrēja mums to sarežģītāko veido, kā apēst šīs nūdeles parādot You un Kokonotsu to, ka karstā dienā vislabāk var atsvaidzināties ar karstām Butamen nūdelēm. Varbūt tas arī skan dīvaini, bet cīņai pret karstumu, labākis ierocis ir karstums. Pēc tā, kad šo 3 cilvēku pulciņš pabeidza ēst pārlieku karstās nūdeles, pārlieku karstajā dienā, Hotaru piebilda, ka šādi var norūdīties pret karstumu.

Neskatoties uz to, vai tu gribi vai negribi izveidot sev imunitāti pret karstumu, šī ramen bļodiņa vienmēr būs laba doma dienās, kad vienkārši gribēsies nedaudz nūdeļu. Butamen nūdelēm ir ļoti daudz dažādu garšu, bet populārākā no tām ir cūkas kaula zupa, kas ir domāta bērniem, kad tie vēlas ātras un lētas nūdeles.

4. Sakuma DropsSakuma Drops

Varbūt tu jau atpazini šo slaveno Sakuma Drops no klasiskās Ghibli studijas filmas – “Jāņtārpiņu kaps.” Atvainojos par to, ka nācās likt atcerēties skumjās atmiņas par šo anime, bet es vēlējos tev parādīt to, ka šīs konfektes tiek pārdotas jau diezgan ilgu laiku un joprojām nezaudē savu popularitāti. Ik pa laikam iepakojuma dizains izmainās un diezgan daudz cilvēku kolekcionē dažādos šo konfekšu iepakojumus. Pašas par sevi konfektes ir ļoti garšīgas, gan šokolādes, gan piparmētru.

Pēc tā, kad Kokonotsu ar Hotoru patvērās no lietus zem autobusu pieturas jumta, Hotaru izvilka nelielu kastīti no kuras sāka mēģināt izņemt laukā kaut kādus gardumus. Viņai radās problēmas ar kastītes atvēršanu, bet Kokonotsu viņai parādīja visvieglāko ceļu, kā to kastīti atvērt ar parastu monētu, pēc tam Hotaru iedod Kokonotsu pagaršot Sakuma drops konfekti ar piparmētru garšu. Teiksim tā, ja uzskatīt, ka patiesais pāris skaitās Kokonotsu un Saija, nāksies atzīt, ka šis mirklis bija pietiekami romantisks.

3.WatapachiWatapachi

Watapachi cukurvate bija tik kārdinoša, ka Hotaru vēlējās to apēst pat neskatoties uz to, ka viņai piemetās briesmīgas zobu sāpes. Watapachi izskatās pēc cukurvates, bet patiesība ir tāda, ka neskaitot cukurvati, tur iekšā atrodas nelielas konfektes, kas sāks sprakšķēt tiklīdz saskārsies ar mēli. Atsevišķi gan cukurvate, gan sprakšķošās konfektes ir varen salds un garšīgs gardums, bet kombinējot šo visu kopā tiek radīts vēl kas nepieredzēts!

Neskatoties uz to, cik gan ļoti Hotaru sāpēja zobs, watapachi ir patiesi negaidīts pārsteigums jūsu mutei, jo jūs nevarat pateikt, kad tieši mutē sāksies karš un konfektes sāks sprāgt viena pēc otras. Šī visa padarīšana izvēršas ne tikai par garšas izbaudīšanu, bet arī par prieka devu, kad jums mutē pēc saldās vates nokušanas sāksies sprādzieni. No šī saraksta, watapachi ir visinteresantākais saldums izgaršošanai.

2.RamuneRamune

Ramune ir dzēriens, kas ir tieši piemērots vasarai un tā kā darbība animē notiek vasarā, tad diezgan bieži varēja novērot to, ka mūsu galvenie varoņi šo dzērienu dzer diezgan bieži un tieši no ikoniskajām, zilajām pudelēm. Ramune pat parādās “Dagashi Kashi” ievada titros un nobeiguma animācijās. Ramune ir tas, kā japāņi iedomājas limonādi. Būtībā, šis dzēriens ir citronu-laima limonāde. Ramune ir tik populārs, ka pat kļuva par sava veida japāņu festivālu simbolu, jo tiek tirgots lielos daudzumos praktiski ikkatrā Japāņu vasaras festivālā, jeb Natsu Matsuri (Par Natsu Matsuri jūs varat uzzināt šeit)

11. epizodē, kad abi galvenie varoņi gaidīja vilcienu, Hotaru piedāvāja savu Ramune limonādi Kokonotsu, kurš šādā situācijā nedaudz apmulsa un sāka stāstīt Hotaru par to, ka šo limonādi 1853. gadā uz Japānu atveda komandieris Metju Perrijs. Hotaru sāk stāstīt savu versiju par to, kā gan tas patiesībā notika, pasakot to, ka bez šī dzēriena Amerikāņi nedotos uz Japānu, kas mums liek saprast vienu svarīgu lietu. Hotaru mīlestība pret saldumiem ir nedaudz izkropļojusi viņas zināšanas par vēsturi, tāpēc uz viņas vēstures zināšanām labāk nepaļauties.

1.UmaibouUmaibou

Umaibou ir tas saldums, kas Japāņu saldumu veikalos tiek pārdots visvairāk un visbiežāk un pat Hotaru atzīst to, ka Umaibou ir visu Japāņu saldumu veikalu karalis. Pirmo reizi, kad Hotaru satiek Kokonotsu, Hotoru uzstāj, ka Kokonotsu ir jāizveido jauna Umaibou garša, jo to ir neskaitāmi daudz un jaunus, garšīgus šāda veida saldumus ir diezgan grūti izdomāt un izveidot. Protams, ka ir ļoti daudz slaveno Umaibou garšu, kur tika kombinētas dažādas savstarpēji pretējas garšas kā piemēram pica ar natto (īpaši apstrādātas sojas pupiņas), vai arī sausiņi ar natto, būtībā, jebkas + natto.  Lai izpildītu Hotaru doto uzdevumu, Kokonotsu izveido Itāļu Umaibou, kur sakombinēja picas, sīpola un nedaudz kukurūzas garšas.

Umaibou ir ļoti liela kukurūzas nūjiņa, kas ir līdzīga Cheetos čipsiem vai arī parastajām kukurūzas nūjiņām. Neskatoties uz to, ka Umaibou ar siera garšu ir vispopulārākais Japānā, ir pieejams arī milzīgs daudzums citu garšu, kā arī speciālie Umaibou, ar īpašajām garšām, kur katra atbilst savam reģionam. Tā kā Umaibou ir diezgan lēts gardums, tad protams, ka tā ir daudzu japāņu bērnības garša, jo šis bija vislābākais un pieejamākais saldums no visiem, kā arī lieki piebilst to, ka dzīvnieciņš, kas ir līdzīgs Doraemonam, kas tiek attēlots uz Umaibou paciņām tā arī piesauc šaudīgās bērnu acis, kas liek tiem pagrābt šo jauko gardumu.

Protams, var uzskatīt, ka visi Dagashi Kashi saldumi ir tēmēta reklāma, lai popularizētu kādu no esošajiem saldumiem. Kāpēc gan ne? Un tomēr visi šie saldumi tiek parādīti ļoti tuvu savam orģinālam liekot sarosīties siekalām un vēlmei, katru no tiem izbaudīt. Un ko jūs gribētu izbaudīt?

Dīvānu kritiķi

 1. No saldumiem man visinteresantākis sķita suppai grape, domājam uz tā pamata varētu kaut ko asprātīgu uzrīkot. Taču dzīvnieciņi… ģeniāli! Man nav vārdu - must have noteikti!

  Principā, pateicoties mūsdienu internetam, to visu varētu dabūt un nagaršot, nebūtu viegli taču var.

 2. Varbūt, ka kautko no šī visa var atrast kuroneko.lt (tie cilvēki, kas dodas uz uniconiem un winterconiem un pārdod dažādus aziātu saldumus un ēdienus) Vairāk es nezinu, kur var dabūt ko tādu, jo atvest ko tādu no Japānas +/- svaigu, garšīgu, nesaspiestu, nesabojātu būtu diezgan grūti :smiley:

  Man gribas daudzus no šiem visiem saldumiem pagaršot (vispār, ja godīgi, tad visus :smiley: )

  Baby star Ramen gribētos pagaršot, jo patiešām nezināju, ka nūdeļu pārpalikumus var tirgot un ēst līdzīgi kā čipsus

  Un Choco vispār ir nereāli oriģināla ideja. Neko teikt - Japānā gandrīz visi produkti ir krāsaini, spilgti, tāpēc ir grūti izcelties un talkā ir jāņem jaunas, oriģinālas idejas, kā šoreiz - oriģināls iepakojums, kas, manuprāt, piesaista diezgan daudzus cilvēkus.

  Piekrītu - Suppai grape ir ļoti forša saldum-spēle Tādu varētu ik pa laikam pamēģināt ar draugiem.

  Neskatoties uz to, cik gan Watapachi ir foršs un sprādzienbīstams, man ar šāda veida saldumiem ir slikta pieredze, jo nav īsti patīkami, kad man mutē sprāgst kkādas bumbiņas. Varbūt šo arī pamēģinātu, jo te tās bumbiņas ir cukurvatē un… Tās ir japāņu :smiley:

  Esmu tas cilvēku tips, kam vairāk patīk dzērieni nekā ēdiens, tāpēc tik populāru limonādi Japānā kā Ramune būtu obligāti jāpagaršo!!

  Nezinu, vai Umaibou mani tik ļoti piesaistītu, bet zinot to, cik gan daudz dažādu garšu tam ir un cik tā ir liela kukurūzas nūjiņa, tad noteikti šis būtu viens no pirmajiem saldumiem, ko es nogaršotu, ja man būtu tāda iespēja :smiley:

 3. Skatījos. Nav! Vienīgais varētu caur viņiem aka ar viņu palīdzību mēģināt dabūt šos produktus. Tikai viss atkarīgs nocenas.

 4. Nu tad vajag viņiem uzrakstīt :smiley:

 5. Tik kāda piegādes maksa? Un apstījos, var atrast alternatīvas idejiskas, taču precīzus neesmu uzdūries

 6. Varbūt tikai citas garšas?

 7. DPD Standard Delivery (4-11 working days) £27.07
  Royal Mail Small Packet (Europe) £6.85

  Tāpēc forumiešiem būtu izdevīgi sūtīt sametoties kopā

 8. Zinot to, cik liela ir normālas piegādes cena šiem Japāņu produktiem, piedāvāju veikt kopīgo pirkumu, lai katram būtu jāmaksā tikai daļa no lielās piegādes maksas. Šī doma ir tikai domas līmenī un vajadzīgs jūsu atbalsts - cilvēki, kas gribētu kko pasūtīt

  Vote in the poll.
 9. aaaa, man FB vienu japāņu našķu kasti reklamēja, es gandrīz to pasūtīju - ik mēneša paka - nebiju spējīga izvēlēties vai uz mēnesi vai pusgadu :smiley::smiley: . Beeet, tad man sākās bez cukura diēta un es izdzēsu bookmark :smiley:

 10. Varbūt vēl kāds vēl nogaršot japāņu saldumus pievienojoties mums? :smiley:

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki