#23 D6.lv podkāsts – UniCon 2018

Geek salidojums, netradicionāli domājošie cilvēki vai Latvijas Comic Con – UniCon var raksturot dažādi un visādi, taču skaidrs viens, tas ir viens no Latvijas lielākajiem pasākumiem, kas apvieno video spēļu cienītājus, augstās anime kultūras pazinējus, māksliniekus, kas izpaužas sākot no zīmējumiem un beidzot ar neticamiem tērpiem, komiksu visuma zinātājus un tos, kas vismaz reizi gadā izlien no tumšās geek alas un vēl beidzot par ar zobenu cīņām!

Unicon 2018

Visi šie cilvēki radas lielu cilvēku masu, kura rada neatkārtojamu atmosfēru pilnu ar pozitīvo, vienotību  un pat kaut kā maģiskā esamību. Kur vēl sastapsi mīļākās animācijas personāžus dzīvajā, kur būs iespēja apskaut lielu  Pikaču vai nofotografēties ar Hārliju Kvīnu un lielīties čomiem vēlāk!

UniCon norit jau sesto gadu pierādot katru gadu, ka cilvēki kuriem patīk popkutūra jebkādā tās izpausmē Latvijā ir vairāk nekā pat šķiet. Katru gadu pilnveidojoties, cenšoties labot veco gadu kļūdas, UniCon no maza “DIY klubiņa” ir pārtapis par nopietnu un ļoti zolīdu, pat ievērojamu pasākumu, kuru ievēro lielie masu mēdiji, protams, tas neattur cilvēkus no izbrīnas, jebkādā tās izpausmē, kad pēkšņi pa Ķīpsalas apkārtni un ne tikai staigā dīvaini ģērbti cilvēki. Taču tas vienlaicīgi pat pilsētu padara krāšņāku – tāds maziņš vietējais karnevāls…

Un bieži esmu uzdūries jautājumam:”Kas ir unicon? Ko tur vispār dara?” Atbildes viennozīmīgas nav…. UniCon ir maģija, kuru rada ne tikai organizatori, bet arī paši apmeklētāji. Tā ir vieta, kas dod tev spēku pusstundu stāvēt rindā pie 30 grādu temperatūras – neatkarīgi vai fury kostīmā esi vai parasto mirstīgā apgērbā. Kur var sastapt to, ko esi vismazāk gaidījis. Satikt sen neredzātas sejas vai pat ideāla vieta bildināšanai (ir bijis gadījums). Un pat saņemt noderīgus padomus.

Un šis gads nav bijis izņēmums – bija ko redzēt, dzirdēt un darīt. To visu trijatā tad arī cenšamies savilkt un izcelt UniCon vājākas, stiprākās vietas un padalīties ar iepaidiem un krāšņakajiem momentiem.

Dīvānu kritiķi

Turpini sarunu animeforums.lv

Dalībnieki