10 Programmēšanas termini, kurus vari lietot skolā un visi domās, ka esi kruts hakeris

IT SPEČUKS

Sveiks, nerūdītais bitkoinu maineri un pārgudrais processa reģistru mainītajs. Šis raksts domāts tiem, kas ir vakar vai aizvakar izlasījuši pirmo tutorial par programmēšanas valodu PHP, bet jau grib lai visi zin, ka viņi ir cool hakeri. Šie termini palīdzēs tev justies gudrākam un pārsteigt kādu meiteni skolā.

 1. Debagēšana (atkļūdošana) – labot kļūdas programmā, ko tu pats, idiots, esi pieļāvis. 90% gadijumā, tās ir iztrūkušais semikols vai nepareizais parametrs funkcijā, jo kādam redz nesaprast, ka eksiste kaudzīte ar IDE, kas domāta, tavu kļūdu labošanai.
  Jēdziens tiek lietots tikai uz kodu, ko pats neesi rakstijis. Piemērs: vakar vienam zaļajam kodu debaģēju. Viņš, muļķis, nebija pirms pēdiņas ielicis slīposvītru!
 2. Injection (injekcija) – nelabvelīga koda ievietošana jau gatavājā programmā, izmontojot input vajības. Neskatoties uz to, ka pa lielam, nekur tādas vajibas nav, tu vari pateikt, ka vakar uzlauzi Facebook injekcējot viņā SQL pieprasijumu, jo tev bija slinkums dzēst savas bildes ārā.
 3. API – realizējams vairākos veidos, veids, ka legāli iegūt datus no cita servisa, kā, piemēram, tas pats, FaceBook, nesaņemot iespēju rediģēt tās. Attapīgs huligans var kādu nobiedēt, ka caur API stalkos kāda cilvēka profilu Draugos/ Facebook/ Google/ Youtube.
 4. IP – ak bērnība, ak atmiņas… Interneta Protokols, jeb tiešā adrese uz Jūsu datoru. A varbūt ne datoru, bet telefonu, vai jebkādu citu ierīci kas pieslēgta pie interneta. Nē, ar viņu nevar uzzināt tiešo adresi, kamēr Jūs nesaņemsiet datus no 3 datubāzēm Pasaules Interenta 1: Réseaux IP Européens Network Coordination Centre, jo viņi ziņ nodrošina savienojumu pie visas pasaules no Eiropas puses 2: Lattelecom, jo viņi īrē vadiņus visiem Latvijas provaideriem 3: Provaideris, pie kura Jūs esat pieslēgti, jo tieši viņš zin datus par Jūms. Toties pārējie ir muļķi un to nezin, vai ne? Droši varat viņus pabiedēt, ka uzlauzīsiet PC caur IP vai DDOSosiet mājas IP vai MAC adresi un nets pazudīs.
 5. Bulla algebra – agrāk vienkārši joka matemātika, tagad pamatu pamats visai binārai sistēmai. Ja lieto šo terminu, nekādā gadijumā neiedziļinies. Vari vienkārši teikt, ka vakar izlasiji kārtējo grāmatu par Bulla algebru vai, to ka tavs jauns algoritms izmanto Bulla algebru. Neviens nekad neiedziļināsies, ka VISS, kas saistīts ar elektroniku izmanto to un, īstenībā, bulla algebru var apgūd 20 minūšu laikā… Visi domās, ka tu esi pārāks!
 6. 4D massīvs – tas ir parasts masīvs ceturtajā dimensijā, kuru lieto visai reti, bet nu tehniski viņš pilnībā ne ar ko neatšķirās no masīva trešajā dimensijā, otrajā dimensijā vai parasto lineāro masīvu. Atklāšu noslēpumu, eksistē masīvi jebkurā dimensijā, atkarība no valodas. Par cik parastā skolasbiedrene nespēs aptvert tādu ideju kopumā, verat mierīgi viņa iestāstīt, ka ceturtajā dimensijā, Jūs glabājat laiku, lai procesors pildītu algoritmus paralēli trijos laika brīžos. pagātnē, tagadnē un nākotnē (scianse bitch). Protams, tāda ķecerība ir neiespējama, pagaidām, bet kurš pārbaudīs?
 7. Mūžīgais cikls – cikls, kas nekad nebeidzās. Tie ir domāti, pamatā, lai realizēt kontroli programmā. Lietotājs var nodomāt uzspiest podziņu tagad vai pēc millions gadiem tapēc programma tiek ieciklēta gaidīšanas režīmā, kuram nav ieprogrammēta STOP, tikai fiziskai – izslēgt ar kājas prātu. Principā nekā sarežģīta tur nav un jebkurš cikls noklusēti ir mūžīgs, bet izklausās visai dziļi dēļ vārda mūžīgs.
 8. Objektu Orientēta Programmēšana – programmēšana, kurā, lai atvieglot savu darbību tiek veidoti objekti. Ja vēlies, pateikt, ka esi strādājis pie ļoti nopietna projekta, kurā ir millions rindiņu ar kodu, saki, ka lietoji objektu orientētu programmēšanu, kā C++, Java, Python u.c.
 9. Dumps – parastā datu kopēšana un citā nesēja. Jap, nolasīšana no USB flešiņa ir damps, kuram viss Hardware un Software jau ir izstrādāts un uzprogrammēts un tiek plaši lietots. Toties vari pateikt, ka esi uztaisijis kāda Nintendo kartridža dampu un visiem liksies, ka esi 85 līmeņa pirāts.
 10. Kompilators vai interpretators. Kopilators – programma, kas konverte programmas kodu instrukcijās un atgriež realizējamo failu (EXE fails, mani mīļie Windows fani). Kopilēt var C/ C++/ C#/ Fortran. Interpretators, nolasa kodu pa rindiņām un katru reizi izvada rezultātu pa jauno. Trūkumus un Priekšrocības nesaukšu, bet attapīgs terminologs noteikti atradīs veidu, kā iespaidot meitenes skolā ar šiem abiem jēdziniem.

PIRMAVOTS NO ANIMEFORUMS.LV